Džudisti briljiraju na Mediteranskim igrama: Marica Perišić osvojila zlatnu medalju

Euronews 29.06.2022  |  Autor: Tanjug

Srpska džudistkinja Marica Perišić osvojila je zlatnu medalju na Mediranskim igrama, ukupno 10. za Srbiju u alžirskom Oranu.

Perišićeva je u finalu kategorije do 57 kilograma savladala Italijanku Ðuliju Kađanu. U meču koji je ušao u produžetak i koji je trajao skoro punih 12 minuta, reprezentativka Srbije je na kraju izvojevala zasluženu pobedu. Na putu do medalje imala je tri meča, a tokom celog turnira pokazala je veliku fokusiranost i spremnost. U prvom kolu sastala se sa takmičarkom iz Francuske, Ofeli Veloci koju je pobedila iponom. U polufinalu je za protivnika imala Hasret Bozkurt