Engleska je prvak Evrope! Gordi Albion slavio posle produžetaka i osvojio titulu u Slovačkoj!

Kurir 01.07.2022

Fudbaleri Engleske novi su šampioni Evropi u kategoriji do 19 godina koje se održava u Slovačkoj

Englezi su u finalu nakon produžetaka savldali Izrael rezultatom 2:1. Izrael je poveo golom Glofa u 40. minutu. Englezi su izjednačili preko Dojla u 52. minutu i meč je otišao u produžetke. Izrael je odoleo u prvom produžetku, ali potom je klasa Engleza došla do izražaja. Čikvumeku u 108.i Remzi u 116 doneli su Engleskoj titulu prvaka Evrope. Za najboljeg igrača turnira proglašen je strelac drugog gola na večerašnjem meču za Engleze, Čukvuemeku Prethodni duel ovih