Pobeda Dinama u Bugarskoj, Benfika silna protiv Danaca

RTS 02.08.2022

Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su kao gosti tim Ludogoreca 2:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Plzen istim rezultatom u Moldaviji bolji od Šerifa. Monako i PSV remizirali 1:1. Benfika ubedljivo savladala danski Midtjiland 4:1, dok je belgijski Rojal Union sa 2:0 bio bolji od Rendžersa. Revanš mečevi na programu su već naredne sedmice.

Dinamo je u Razgradu ostvario prednost od jednog gola pred revanš meč na "Maksimiru" naredne sedmice. "Modri" su već u devetom minutu imali dva gola prednosti, zahvaljujući pogotku Perića i autogolu golmana Ludogoreca Pata. Ipak, domaći tim se vratio u igru preko Tekpeteja u 22. minutu, ali to je bio, ispostaviće se, poslednji gol na meču. Istim rezultatom je i Plzen slavio u Kišinjevu, protiv moldavskog Šerifa. Ekipa iz Tiraspolja bila je najveće iznenađenje