Crvena zvezda sigurna u Jerevanu 2:0: Zakazan duel sa Makabijem u plej-ofu Lige šampiona

Euronews 09.08.2022  |  Autor: Euronews

Crvena zvezda je bez većih problema obezbedila plasman u plej-of Lige šampiona gde će se sastati sa Makbijem iz Haife (16/17. avgust u Haifi, 23/24. avgust u Beogradu) jer je u revanšu u Jerevanu pobedila Pjunik 2:0 (1:0).

Crveno-beli su odigrali rutinski, kontrolisali su meč i u prvom poluvremenu imali dva jedanaesterca. Katai nije nadmudrio golmana Bučneva, ali zato Gelor Kanga jeste u samom finišu za mirno drugo poluvreme u kojem je Milan Pavkov, šestim golom u sezoni potvrdio trijumf. Crvena zvezda je u meč ušla sa pojačanim veznim redom i Seku Sanogom kao "osiguračem" ispred kvarteta odbrane. Nije imao razloga Dejan Stanković da šalje na teren ofanzivniju postavu jer je imao 5:0