LŠ (kval.) – PSV dobio triler protiv Monaka, Kijevljani su gospodari produžetaka!

Sportske.net 09.08.2022  |  Sportske.net

Nakon poslednja dva večerašnja duela u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, u stazi pratilaca, plasman u plej-of izborili su PSV i Dinamo Kijev.

Holanđani su izbacili Monako i slavili posle drame, a Ukrajinci Šturm. Dinamo je pobedio sa 2:1. Obe utakmice rešene su posle produžetaka. U Ajndohovenu se igrala “lepotica” ove runde, a kao pobednik je izašao PSV, koji je pobedio sa 3:2. U prvoj utakmici u Monaku bilo je 1:1. PSV je na poluvremenu vodio 1:0, pogotkom Firmana u 21. minutu. U nastavku je viđen veliki preokret. Čileanac Maripan je izjednačio u 58. minutu, a vođstvo Monaku od 1:2 doneo je Ben Jeder u