Sevilja poražena u Pamploni na otvaranju nove sezone u Primeri

RTS 12.08.2022

Utakmicom u Pamploni počela je nova sezona u Primeri, a Osasuna je bila bolja od Sevilje 2:1. Barselona startuje u subotu protiv Rajo Valjekana, ali i dalje nije registrovala pojačanja. Real odbranu titule počinje u nedelju u Almeriji.

Pobedom Osasune nad Seviljom od 2:1 počeo je novi fudbalski šampionat Španije, a glavni favoriti, kao po običaju su Real Madrid i Barselona. Domaći tim je u Pamploni došao do pobede zahvaljujući pogotku Oroza sa bele tačke u 74. minutu. Posle prvih 45 minuta bilo je 1:1, posle dva brza gola - Avila je doneo prednost Osasuni u 9. minutu, izjednačio Rafa Mir u 11. U ekipi Sevilje celu utakmicu na poziciji štopera odigrao je Nemanja Gzdelj, dok je u redovima Osasune