Partizan prokockao pobedu na Malti i prošao u Ligu konferencija /video/

Sputnik 25.08.2022

Fudbaleri Partizana plasirali su se u Ligu konferencija, nakon što su u revanšu plej-ofa prokockali pobedu na Malti – 3:3 (1:1). Vodili su crno-beli 3:1 u 82. minutu, ali su zbog dva skrivljena penala dozvolili da meč protekne bez pobednika. Zahvaljujući trijumfu u prvom susretu 4:1, bilo je jasno da će Partizan biti taj koji će završiti u Evropi.

Katastrofalno su izabranici Gordana Petrića otvorili susret na Malti, protiv daleko slabijeg rivala koji je od prvog sudijskog zvižduka „pokazao zube“. Jasno je bilo da je Hamrun taj koji mora da napadne i ofanziva se Maltežanima isplatila u 27. minutu kada je kapitulirao bledi i strogo defanzivno orijentisani Partizan. Hrvat Roko Prša kaznio je kukavičku igru crno-beli i bez većih problema je zakucao loptu iza leđa golmana Popovića. Taj gol nije presekao