Митровић стрелац у победи Фулама, реми Паласа и Брентфорда

Бета 30.08.2022

Фудбалери Фулама победили су вечерас на свом терену екипу Брајтона са 2:1, у утакмици петог кола Премијер лиге.

Екипа са Крејвен Котиџа је уписала другу победу у сезони и тренутно је пета на табели са осам бодова, док је Брајтон после првог пораза на позицији четири са два бода више.

После слабог првог полувремена, Фулам је повео после само три минута игре у наставку, а стрелац је био српски нападач Александар Митровић којем је то пети гол у сезони.

После ударца Нескенса Кебана, лопта је отишла на страну и стигла до Митровића којем није било тешко да савлада голмана гостију.

Фулам је у 55. минуту повео са 2:0 аутоголом Луиса Данка, који је лопту послао у сопствену мрежу након ударца Переире, а само четири минута касније Брејтон је смањио поготком Алексиса Мекалистера са пенала.

Фудбалери Фулама ће у наредном колу гостовати Тотенхему, док ће Брајтон дочекати Лестер.

У другом мечу одиграном у истом термину, Кристал Палас и Брентфорд су одиграли нерешено 1:1. Кристал Палас је повео у 60. минуту сјаним голом Вилфреда Захе, а изједначење и бод Брентфорд донео је Јоан Виса у 88. минуту.

Брентфорд је девети на табели са шест бодова, док је Кристал Палас сада на 13. позицији са пет бодова.

Екипу Кристал Паласа у наредном колу очекује гостовање Њукаслу, док ће Брентфорд угостити Лидс.