Slovenija propustila priliku da nokautira rivala, Ponitka odveo Poljsku u polufinale

RTS 14.09.2022

Košarkaši Poljske poslednji su polufinalisti Evrobasketa, pošto su u Berlinu savladali Sloveniju 90:87. Heroj Poljaka je Mateuš Ponitka koji je upisao tripl-dabl učinak. Poljski tim odigrao fantastično prvo poluvreme, dozvolio Slovencima da preokrenu rezultat, ali na kraju ipak stigao do pobede. Protivnik u borbi za finale biće selekcija Francuske.

Kraj meča, pobeda Poljske 90:87 Poljska je napravila možda i najveće iznenađenje u dosadašnjem delu turnira i eliminisala Sloveniju u četvrtfinalu takmičenja. Čudesan meč u Berlinu odigrale su dve ekipe, a posle brojnih uzbuđenja i preokreta pobedu je odneo poljski tim, koji je imao više sreće, ali i koncentracije u samoj završnici. Poljaci su odigrali maestralno prvo poluvreme, ubacili čak 58 poena (po 29 u obe četvrtine), a u jednom trenutku su imali i 23 poena