Zvezda je ponovo platila danak greškama – novi poraz u Evropi!

Sputnik 15.09.2022

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu grupne faze Lige Evrope od turskog Trabzona sa 2:1. Meč na obali Crnog mora odlučili su golovi Mareka Hamšika u 16. i Trezegea u 68. minutu, ali i crveni karton Kingsa Kangve sredinom drugog poluvremena. Počasni pogodak za crveno-bele dao je rezervista Veljko Nikolić u 89. minutu.

Previše individualnih grešaka naparavili su ove večeri crveno-beli, koje bi znali da kazne i mnogo slabiji timovi od Trabzona. Odluka da umesto Kataija od starta zaigra Kings Kangva vratila se kao bumerang treneru Milojeviću, jer je vezista iz Zambije ispoljio nedisciplinu koja je kulminirala isključenjem u 63. minutu zbog dva žuta kartona. Olako su crveno-beli dozvolili domaćinu da povede. Borjan je u 16. minutu sjajno odbranio volej Trezegea, ali u sledećem