Mančester siti deklasirao Vulvs, remi Njukasla i Bornmuta

RTS 17.09.2022

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su tim Vulvsa sa 3:0 na gostovanju u prvom današnjem meču osmog kola Premijer lige i preuzeli vođstvo na tabeli. Siti je potvrdio ulogu favorita i praktično na startu meča na gostovanju obezbedio pobedu. Njukasl i Bornmut odigrali bez pobednika 1:1.

Već u prvom minutu, praktično u prvom napadu, posle dodavanja Kevina de Brujnea u kazneni prostor, Džek Griliš sprovodi loptu u mrežu domaćina za vođstvo Mančester sitija od 1:0. Samo petnaestak minuta kasnije Erling Holand je sjajnim šutom uvećao prednost na 2:0, pa je došao do 100. gola u poslednjih 99 utakmica. Već u 34. minutu Vulvs ostaje i sa igračem manje posle neopreznog i vrlo opasnog starta Nejtana Kolinsa zbog koji dobija crveni karton i potom se više