Ognjen Ilić isapisao istoriju srpskog biciklizma: Na Svetskom prvenstvu u Australiji zauzeo 30. mesto

Kurir 18.09.2022

Srpski reprezentativac Ognjen Ilić zauzeo je 30. mesto na Svetskom prvenstvu u disciplini individualni hronometar što je najbolji rezultat u istoriji srpskog biciklizma.

Ilić je opravdao očekivanja na stazi dugoj 34,2 kilometra u australijskom gradu Volongongu gde se održava Svetsko prvenstvo u biciklizmu i na cilj je stigao sa 3,16 minuta zaostatka za Norvežanin Tobijasom Fosom koji je osvojio zlatnu medalju ispred velikih favorita drugoplasiranog Stefana Kunga, Švajcarca i trećeplasiranog Belgijanca Tenka Evenpula. Dvostruki šampion sveta u ovoj disciplini Italijan Felipo Gana je bio tek sedmi, a svetski broj jedan, Slovenac