Doneo je zlato Srbiji i poručio: „Bio sam spreman da umrem u borbi!“

Sputnik 20.09.2022

Svetsko prvenstvo u rvanju koje se održava u Beogradu teče fantastično za predstavnike Srbije – zemlja-domaćin je ubedljivo najuspešnija selekcija šampionata sa četiri zlatne medalje. Poređenja radi, nijedna druga država nije osvojila više od jedne zlatne medalje.

U nedelju su se na vrh pobedničkog postolja popeli Ali Arsalan i Zurabi Datunašvili, a u ponedeljak su svetski prvaci postali i srpski rvači grčko-rimskim stilom Sebastijan Nađ i Mate Nemeš. Sebastijan Nađ trijumfovao je u kategoriji do 63 kg, pošto je u finalu savladao Lerija Abuladžea iz Gruzije rezultatom 3:1. Nađ je u polufinalu ubedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana 5:0. „Abduladze je sjajan rvač – imali smo meč u februaru, tako da smo se dobro