Liga nacija: Hrvatska savladala Dansku, Holandija slavila u Poljskoj, pobede Belgije i Francuske

RTV 22.09.2022  |  Tanjug

ZAGREB - Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je večeras u Zagrebu Dansku sa 2:1 (0:0) i izbila na čelo Grupe 1 A Lige nacija.

Svi golovi na stadionu Maksimir pali su u drugom poluvremenu, a Hrvate je u vođstvo doveo Borna Sosa u 49. minutu. Izjednačio je Kristijan Eriksen u 77. minutu, a za trijumf "kockastih" pobrinuo se Lovro Majer koji je u igru ušao posle gola Danaca, a dva minuta kasnije pogodio mrežu Kaspera Šmajhela. U drugom meču grupe, Francuska je u Parizu golovima Kilijana Mbapea i Olivjea Žirua porazila Austriju sa 2:0 (0:0). Hrvatska je lider Grupe 1 A Lige nacija sa 10