Rapsodija Piksijevih Orlova – Mitrović sa tri gola uništio Šveđane /video/

Sputnik 24.09.2022

Srbija je na krilima trostrukog strelca Aleksandra Mitrovića pobedila Švedsku u meču 5. kola Lige nacija – 4:1 na Marakani, pred oko 10.000 mališana i kolo pre kraja se izjednačila sa Norveškom na vrhu Grupe 4 Divizije B. Osim Mitrogola strelac je bio i Saša Lukić, koji je postigao evrogol. U utorak meč odluke u Oslu za prvom mesto i A Diviziju.

Gosti su poveli u 15. minutu posle sjajne akcije Kuluševskog koju je krunisao Viktor Klason, ali je Srbija odgovorila samo tri minuta kasnije. Živković je sjajno centrirao s desne strane, a Mitrović postigao glavom prvi od svoja tri pogotka na ovom meču. Srbija je do prednosti stigla u finišu prvog poluvremena. Pre toga je Dušan Vlahović promašio dve izgledne šanse, ali je mrežu Šveđana ponovo zatresao napadač Fulama. Kapiten Tadić je izveo korner u nadoknadi