Paljba legende po Tadiću posle debakla Ajaksa: „Lišite ga bede“

Sputnik 05.10.2022

Dušan Tadić doživeo je sa Ajaksom debakl na utakmici protiv Napolija koji je slavio rezultatom 6:1. Da situacija bude još gora po Holanđane, Dušan Tadić dobio je crveni karton u 73. minutu, a onda se našao i na udaru kritika Rafaela van der Varta, bivšeg holandskog fudbalera.

Ajaks je doživeo istorijski poraz koji je izuzetno teško pao Holanđanima koji su već u 60. minutu počeli da napuštaju „Johan Krojf Arenu“. Ređali su se golovi Raspadorija, Di Lorenca, Zejlinskog, ponovo Raspadorija i Kvartskvelija, ali ni 5:1 nije bilo dovoljno već je debakl postao još gori. U 73. minutu Dušan Tadić udario je laktom Eljifa Elmaza i dobio drugi žuti karton, odnosno crveni. Sa igračem više Napoliju je iskoristio šansu da kruniše sramotu Ajaksa, a