Debakl Juventusa u Haifi, VAR najzapaženiji u Kopenhagenu; Čelsi slavio u Milanu, Real izvukao bod protiv Šahtjora

RTV 11.10.2022  |  RTS

MILANO - Herojska pobeda Makabija iz Haife nad favorizovanim Juventusom 2:0 u četvrtom kolu Lige šampiona.

Jako loša igra gostiju, bezidejno i nepovezano izgledali su redovi ekipe koju sa klupe vodi Masilijano Alegri. Rani pritisak Makabija sa početka meča krunisan je golom Acilija u 7. minutu posle dobrog centaršuta Pjera Kornuda. Isti igrač se još jednom u strelce upisao u 42. minutu kada je lepu akciju ekipe krunisao evrogolom i postavio tačku na konačan rezultat. Juventus je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da smanji prednost na 2:1, Vlahovićev šut odbranio je