Srpske heroine šokirale 10.000 Poljaka – preokret i drama za polufinale!

Sputnik 11.10.2022

Odbojkašice Srbije su sa 3:2, po setovima 21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14, posle preokreta savladale Poljsku u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u toj zemlji, pred 10.000 domaćih navijača i plasirale se u polufinale gde će odmeriti snage sa ekipom Sjedinjenih Američkih Država!

Polufinale je na programu u sredu od 20.30 u dvorani u Gljivicama. Srpkinje su ostvarile desetu uzastopnu pobedu na Svetskom prvenstvu, nije sve išlo po planu, naročito na početku duela, ali je tim selektora Danijelea Santarelija pokazao karakter i briljantnim preokretom ostvario veliki uspeh. Potpuni egal je viđen do sredine prvog seta, Srbija je odlično napadala, odbrana nije bila na nivou, a kada je prvi put stigla do tri poena prednosti rival je tražio minut