У Пули треће Светско првенство у пинг-понгу за особе с дијагнозом Паркинсона

Бета 12.10.2022

 Треће Светско првенство у стоном тенису - пинг-понгу за особе с дијагнозом Паркинсонове болести одржаће се у Пули од данас до 16. октобра.

"У Арени су се некада одвијале борбе гладијатора, а у наредних пет дана, у Пули ће се одвијати огледи наших 'Паркинсон гладијатора'. Играти пинг-понг за мене значи слободу – слободу од прошлости, будућности, али и својеврсну слободу од дијагнозе. У Пули ћемо играти у име 10 милиона људи широм света којима је дијагностикован Паркинсон", рекао је хрватско-амерички музичар и покретач оваквог типа терапије Ненад Бах.

Бах, који је рођен у Хрватској, а годинама живи у САД, први пут у историји светских првенстава наступиће под две заставе - хрватском и америчком, наводи се у саопштењу организатора.

У склопу Светског првенства Пулу ће посетити 164 играча из 20 држава и више од 500 чланова подршке.

Пула је трећи град домаћин, после Њујорка и Берлина.

Такмичење ће се одржати под покровитељством Председника Републике Хрватске Зорана Милановића и покровитељством Председника Републике Словеније Борута Пахора.

Организација "Пинг Понг Паркинсон" основана је 2017. у Њујорку с циљем промовисања стоног тениса као облика физикалне терапије. Како би олакшали подизање свести о позитивним здравственим предностима играња пинг-понга и пружили умрежавање и размену искуства на светском нивоу, челници организације почели су покретати светска такмичења за особе с овом дијагнозом.

(Бета, 12.10.2022)

Прочитајте још

Кључне речи

Спорт, најновије вести »