Ključa u Kaunasu, Žalgiris savladao Šarunasovu Barsu!

Sportske.net 20.10.2022  |  Sportske.net

Iznenađenje u Kaunasu! Posle velike borbe i dramatične završnice, Žalgiris je pred svojim navijačima u Kaunasu savladao favorizovanu Barselonu rezultatom 73:72! Ovo je druga uzastopna pobeda litvanskog tima, a Barsa je pretrpela drugi poraz u prva četiri kola.

Žalgiris je nošen podrškom sa tribina odlično parirao Barsi tokom prve četvrtine, a u drugoj je bio i znatno bolji rival, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 44:35 za litvanski tim. Predvođena Janom Veselim, Barsa je u trećoj četvrtini uspela da uzvrati i da uhvati rezultatski priključak, pa je na ulasku u poslednjih deset minuta imal i minimalnu prednost - 56:55. Žalgiris je sredinom poslednje četvrtine poveo sa 67:61, ali je Barsa opet uspela da se vrati i da