Cibona slavila protiv Mege na Novom Beogradu posle produžetka

RTS 23.10.2022

Košarkaši Cibone nadigrali su tim Mege sa 100:93 posle produžetka na gostovanju u utakmici četvrtog kola ABA lige. Domaćini su uspeli da pruže čvrst otpor favorizovanoj Ciboni i izborili produžetak, ali su u nastavku postigli samo jedan koš pa su gosti odneli pobedu.

Tim Mege nije uspeo da izbegne i treći uzastopni poraz na startu ABA lige, a Cibona je došla do druge pobede nakon dva poraza. U finišu vrlo ravnopravnog meča na 91:91 desetak sekundi pre kraja gosti su propustili par šansi da dođu do pobede pa se ušlo u produžetak. U nastavku je Cibona pojačala odbranu pa su domaćini postigli samo jedan pogodak dok je njihov napad pojačao pritisak i odezbedio pobedu. Pobednički tim je predvodio Filip Bundović koji je bio i