Porto u gostima ubedljiv protiv Briža, Atletiko ispustio pobedu protiv Leverkuzena

RTS 26.10.2022

Fudbaleri Porta u gostima su savladali Klub Briž sa 4:0 u okviru petog kola Lige šampiona. Portugalski tim je ovom pobedom otvorio šanse za izbijanje na prvo mesto grupe. Fudbaleri Atletiko Madrida i Bajera iz Leverkuzena remizirali su sa 2:2 u drugom meču grupe B danas. Ovaj meč bio je bitan po obe ekipe jer su se ekipe borile za treću poziciju u grupi, a Atletiko je pobedom mogao i do šesnestine finala.

Klub Briž je ovim porazom propustio šansu da se "zacementira" na prvoj poziciji grupe B i sada ga samo pobeda protiv Bajera u Leverkuzenu u narednom kolu osigurava na čelu tabele. Iako je domaćin od starta meča imao nešto više lopte u svojim nogama Porto je zapretio preko Mehdija Taremija u 16. a zatim je Galeno propustio dobru priliku u 25. minutu. Već u 33. Iranac Taremi je iskoristio priliku u kojoj se našao i postavio konačan rezultat u prvom poluvremenu. U