Vildoza nosio Zvezdu protiv Bajerna do prvenca u Evroligi, Nedović odlično debitovao

RTS 28.10.2022

Košarkaši Crvene zvezde upisali su prvi trijumf u Evroligi ove sezone, savladavši Bajern iz Minhena sa 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15) u hali "Aleksandar Nikolić", u meču petog kola elitnog evropskog takmičenja.

Crveno-beli istrpeli nalete "žilavog" Bajerna Meč u krcatom "Pioniru" prošao je u znaku Zvezdinog uspona do dvocifrene prednosti i povratka Bajerna. Za razliku od meča sa Panatinaikosom, do preokreta u finišu i poraza nije došlo. Odličan start domaćina manifestovan je na rezultatu i prednosti 23:8 sredinom prve deonice. Nemački tim se vraćao postepeno, došavši do prednost 36:34 na četiri minuta do kraja prvog poluvremena. Trojka Nedovića sprečila je prednost