Flamengo prvak Južne Amerike: Gabrijel Barbosa srušio Atletiko Paranense u finalu Kopa Libertadores

Kurir 30.10.2022

Fudbaleri Flamenga postali su klupski prvaci Južne Amerike pošto su u finalu Kopa Libertadoresa savladali Atletiko Paranense rezultatom 1:0.

To je treća titula kontinentalnog prvaka u istoriji Flamega. Kao i pre tri godine, i ovoga puta najzaslužniji za pobedu u finalu bio je Gabrijel Barbosa koji je postigao jedini pogodak na meču. Flamengo je terensku inicijativu uspeo da iskoristi tek nakon isključenja Pedra Enrikea, pa je nekoliko minuta kasnije, duboko u nadoknadi vremena prvog poluvremena, i poveo golom Barbose posle centaršuta Evertona Ribeira. ‼️AHORA SI HAGAMOS CUENTAS: ¿Cuánto ingresó al