Milenković strelac u pobedi Fjorentine nad Specijom, Lacio razočarao protiv Salernitane

RTS 30.10.2022

Fudbaleri Fjorentine slavili su protiv Specije sa 2:1 (1:1) u utakmici 12. kola italijanskog Kalča. Vodeći gol postigao je Nikola Milenković posle prekida, dok su pobedonosni gol gosti postigli u 90. minutu. Lacio je poražen na domaćem terenu od Salernitane sa 3:1. Na poluvreme su otišli sa golom prednosti a onda je usledio pad u igri koji su gosti isokristili na najbolji mogući način.

Fjorentina je tokom čitavog meča bila bolji rival i zasluženo je slavila protiv borbenog domaćina, upisavši tako preko potrebnu pobedu. Već je u drugom minutu meča Specija zapretila preko Gjasija ali je Teraćano dobro reagovao i zaustavio njegov pokušaj. Kristijano Biragi je u 14. minutu iz kornera uputio odličan centaršut a Nikola Milenković je najbolje skočio i iz peterca matirao Dragovskog. Četiri minuta kasnije Luka Jović je imao fenomenalnu šansu ali je