Bajern siguran u Berlinu, samo Dortmund slavio na svom terenu

RTS 05.11.2022

Fudbaleri Bajerna nadigrali su Hertu sa 3:2 na gostovanju i potvrdio prvu poziciju na tabeli. Na gostujućim terenima ubedljive pobede ostvarili su Lajpcig protiv Hofenhajma sa 3:1, a Volsburg je nadigrao Majnc sa 3:0 u utakmicama 13. kola Bundeslige. Na svom terenu Dortmund je bio očekivano ubedljivo bolji od Bohuma sa 3:0.

Tim Bajerna je odličnom igrom predvodio reprezentativac Kameruna Šupo Moting koji je postigao dva pogotka za svoj tim. Malo mu je nedostajalo i da postigne het trik jer je i treći put zatresao mrežu Herte ali je taj pogodak sudija poništio posle konsultacije sa VAR tehnologijom. Bajer je ubedljivo poveo sa 3:0 već u prvom poluvremenu, a seriju je otvorio Džamal Musijala pogotkom u 12. minutu a Moting je u 37. minutu uz dva napada postigao dva pogotka. Ipak domaćini