Danoski doneo pobedu Radniku iz Surdulice, Novi Pazar, Radnički Niš i TSC u četvrtfinalu Kupa Srbije

RTS 09.11.2022

Fudbaleri Radnika iz Surdulice nadigrali su Radnički sa Novog Beograda sa 2:1 u prvoj današnjoj utakmici osmine finala Kupa Srbije i obezbedili plasman među osam najboljih timova. Plasman u osminu finala pobedama na svojim terenima obezbedili su i timovi Novog Pazara, Radničkog iz Niša i TSC-a iz Balke topole pobedama na svojim terenima.

Fudbaleri Radnika su samouvereno ušli u meč na gostovanju i poveli pogotkom Zorana Danoskog već u 15 minutu igre sa koliko se potom otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu odvijalo se relativno ravnopravno nadmetanje u kome su domaćini pokušavali da pojačaju pritisak i uspevaju da dođu do izjednačenja u 84. minutu pogotkom Lazara Kojića. Ipak, samo par minuta kasnije Zoran Danoski postiže i drugi pogodak kojim je svom timu obezbedio plasman među osam najboljih timova