Velika pobeda jokanovića u gradskom derbiju Moskve! Dinamo pobedio CSKA, kome nisu pomogli Zdjelar i Gajić

Kurir 13.11.2022

Dinamo iz Moskve, koji sa klupe vodi Slaviša Jokanović, pobedio je CSKA 2:1 (1:0) u velikom moskovskom derbiju poslednjeg 17. kola jesenjeg dela šampiona Rusije i zimovaće na četvrtoj poziciji sa istim brojem bodova kao i poraženi tim.

Mnogo vatre, borbe bilo je u derbiju, nisu izostajale ni prilike na obe strane, ali je domaćin dobio prvi deo golom levog beka Skopinceva u 40. minutu. Dobio je dobru loptu od Fomina i prebacio Akinfejeva. Pre toga je golman Dinama Šunin odbranio dve odlične prilike Karkaskalu i Čalovu. Saša Zdjelar je igrao od starta za CSKA, Milan Gajić je bio na klupi, a "armejci" su napali u nastavku i Oblakov je pogodo stativu. U kontri, sjajan centaršut sa desne strane