Oboren rekord star 18 godina: Golman Akinfejev više nije najmlađi debitant za Rusiju! Prazne puške u Tadžikistanu

Kurir 17.11.2022

Fudbalska reprezentacija Rusije odigrala je nerešeno sa selekcijom Tadžikistana u prijateljskoj utakmici.

Susret, odigran u Dušanbeu, završen je rezultatom 0:0. Početkom drugog poluvremena povredio se golman Rostova Sergej Pesjakov, kome je ta utakmica bila debi u reprezentaciji Rusije. U 51. minutu pri izlasku iz kapije izvrnuo je nogu, golman je uz pomoć saigrača napustio teren. Umesto Pesjakova, na teren je izašao Anton Šunjin (Dinamo). U početnoj postavi reprezentacije bio je vezista Sergej Pinjajev, koji je sa 18 godina i 15 dana postao najmlađi debitant u