Efes razbio Milano, Micić dvocifren! Olimpijakos pao u Tel Avivu, Realu pripao španski derbi

Sportske.net 22.11.2022  |  Sportske.net

U okviru 9. kola Evrolige košarkaši Makabija iz Tel Aviva su na svom parketu uspeli da savladaju drugoplasirani Olimpijakos sa 90:84.

Domaći tim imao je prednost posle prve četvrtine, da bi gosti iz Pireja preuzeli inicijativu u nastavku meča. Posle 30 minuta igre grčki tim imao je prednost od šest poena, da bi u poslednjoj četvrtini usledio veliki preokret. Makabi pojačao tempo u poslednjih deset minuta i na kraju uspeo da preokrene rezultat. Poslednju četvrtinu dobio je sa 27:15, za petu pobedu. Olimpijakos je doživeo treći poraz. Najefikasniji u domaćem timu bio je Vejd Boldvin sa 22 poena,