"Orlovi" požrtvovani, ali bez prave ideje i šanse za dobar rezultat protiv Brazila

RTS 24.11.2022

Reprezentacija Srbije poražena je od Brazila u utakmici prvog kola grupne faze Svetskog prvenstva - 2:0. Srećom, poraz može brzo da postane deo istorije susreta između "orlova" i "karioka", jer slede važniji mečevi za ono što se može nazvati biti ili ne biti – pobednik.

Opšti utisak nakon poraza Srbije od Brazila je da su "orlovi" odigrali dva potpuno različita poluvremena. (Ne)očekivano su fudbaleri Srbije zaustavljeni u nameri kreativnih akcija, a to ih je koštalo rezultata. Na početku, sve je ukazivalo da su fudbaleri Srbije hrabri, a u pojedim momentima i ujednačeni sa Brazilom. Šahovski rečeno, bilo je pešak za pešaka, ali samo u prvih 20 minuta igre. Činilo se da će Srbija stvoriti priliku, jer se primećivala mogućnost