Klivlend zaustavio Lejkerse, Bojan Bogdanović nadigrao Jovića

RTS 07.12.2022

Košarkaši Klivlenda nadigrali su LA Lejkerse sa 116:102 na svom terenu predvođeni sjajnom efikasnošću Donovana Mičela. Na gostujućem terenu slavio je Detroit nadigravši Majami sa 116:96 uz odličnu igru Bojana Bogdanovića. Mladi srpski internacionalac proveo je na parketu svega devet minuta uz skroman učinak.

Klivlend je prekinuo pobedničku seriju LA Lejkresa i naneo im poraz posle teri uzastopne pobede u vrlo ravnopravnom duelu koji su praktično dobili u poslednjoj četvrtini. Lejkersi su u nekoliko navrata uspevali da anuliraju vođstvo domaćina ali su u finišu morali da pokleknu pred izuzetno raspoloženim Donovanom Mičelom koji je u poslednjoj deonici meča ubacio 17 poena a meč završio kao najefikasniji igrač sa 43 postignuta koša uz 6 skokova i 5 saistencija. Odlično