Đoković porazom u dublu počeo novu sezonu u Adelejdu

RTS 02.01.2023

Najbolji srpski teniser Novak Đoković rano je završio takmičenje u dublu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom, porazom u prvom kolu turnira u Adelejdu. Bolji su bili Ekvadorac Gonsalo Eskobar i Tomislav Brkić iz BiH sa 2:1 u setovima (4:6, 6:3, 10:5)

Mečevi u dublu nisu Đokovićev fah, ali svakako je prvi nosilac u singlu pokušao i tamo da se takmiči u tandemu sa Vasekom Pospišilom. Srpsko-kanadski tandem je dobio prvi set brejkom u trećem gemu. Brik i Eskobar su u narednom setu uzeli servis rivalima za 3:1, a Novak i Vasel nisu uspeli da uzvrate u narednom gemu iako su imali dve brejk lopte, te da tako drugi set učine neizvesnijim i možda i trijumfuju. Od sredine trećeg seta i rezultata 4:4 Brkić i Eskobar