Partizan ubedljivo poražen u Izraelu – bledi crno-beli poklonili pobedu Makabiju

Sputnik 11.01.2023

Košarkaši Partizana poraženi su u 18. kolu Evrolige od ekipe Makabija rezultatom 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28). Crno-beli su zabeležili su deseti poraz u elitnom evropskom takmičenju.

Crno-beli su utakmicu otvorili potpuno bez ideje, a u odbrani kao da nikoga nije bilo, pa je već na startu Makabi imao strašnu seriju od 12:0. Prve poene tek posle gotovo pet minuta igre za Partizan je upisao Zek Ledej. Međutim, ne samo da poeni Ledeja nisu probudili crno-bele, već su dodatno razbudili domaćina, a Bonzi Kolson bio je najraspoloženiji u tim trenucima i vezao je dve trojke. Tek u šestom minutu utakmice košarkaši Partizana uspeli su po prvi put da