Španija i Švedska grabe ka četvrtfinalu

RTS 18.01.2023

Rukometaši Španije savladali su ekipu Poljske 27:23 u okviru prvog kola Grupe 1 na Svetskom prvenstvu. Tim Poljske je ovim porazom izgubio i teoretsku šansu za dalji tok turnira. Švedska je pobedila Mađarsku 37:28 i ovim trijumfom se približila četvrtfinalu, budući da je usamljena na prvom mestu Grupe 2.

Poljska je igrala sa imperativom pobede i uprkos velikoj podršci u Krakovu nisu uspeli da pariraju Španiji koja je ostvarila prvu, odnosno četvrtu uzastopnu pobedu na Svetskom rukometnom prvenstvu. Domaćin šampionata se držao u prvom poluvremenu, a nakon 30 minuta igre Poljska je imala gol zaostatka u odnosu na Španiju, 16:15. U nastavku utakmice Španija je nastupila furiozno i na kraju trijumfovala. Deset igrača Španije se upisala u strelce, a najefikasniji su