„Orlovi“ ispustili pobedu i četvrtfinale

Sputnik 19.01.2023

Rukometaši Srbije zabeležili su poraz od Norveške od 28:31 (17:14) u prvom kolu druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu. „Orlovi“ su tako ostali na četvrtom mestu bez šansi da se domognu četvrtfinala i plasmana na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Selekcija Tonija Đerone odigrala je možda i najbolje prvo poluvreme na celom Mundijalu, ali nije uspela da zabeleži vrednu pobedu koji bi nas približio cilju. Četvrtfinale ostaje pusti san jer imamo slabiji međusobni skor od Nemačke i Norveške, koje imaju po šest bodova na vrhu tabele. Prvo poluvreme bilo je kao iz snova. Dejan Milosavljev je branio majstorski, a naš tim kažnjavao svaku grešku u odbrani Norveške. Nije mnogo prošlo, a Srbija se odlepila na dva gola