Novak je „ranjena zver“ - lako izbacio Dimitrova za 15. osminu finala u Melburnu

Sputnik 21.01.2023

Novak Đoković, srpski teniser, uprkos povredi uspeo je da se plasira u 15. osminu finala Australijan opena ubedljivom pobedom nad Grigorom Dimitrovom rezultatom 7:6, 6:3, 6:4. posle više od tri sata igre.

Sa idejom da napadne svaki udarac protivnika Novak Đoković je otvorio meč i to se ispostavilo kao uspešna taktika jer je odmah u prvom gemu stigao do brejka. Odlično je čuvao taj ofanzivni ritam srpski as sve do deveto gema, kada je došlo do prvih problema. U gemu koji je trajao osam minuta Novak je propustio tri set lopte, a onda je delovalo da je ceo set „pao u vodu“ jer je Dimitrov uspeo da vrati brejk i to koristeći prvu i jedinu šansu do tog trenutka. Osetio