Ćiro je otišao sa jednom neostvarenom željom – „Želeo sam da stisnem ruku Novaka Đokovića“
Sputnik 08.02.2023
![Ćiro je otišao sa jednom neostvarenom željom – „Želeo sam da stisnem ruku Novaka Đokovića“](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
U svom životu dugom 88 godina Miroslav Ćiro Blažević nije ispunio jednu želju, a to je da stisne ruku Novaku Đokoviću. Slavni hrvatski trener bio je posebno ljut na Australiju kada je deportovala srpskog asa za kog je Blažević govorio da je najbolji sportista na planeti.
Legendarni hrvatski trener govorio je da obožava Novaka Đokovića i da posebno ceni srpskog tenisera zbog toga što nema nikakve predrasude. Kada su australijske vlasti proterale Novaka Đokovića, Ćiro Blažević za hrvatske medije govorio je koliko mu je žao zbog svega što ga je zadesilo. Ćiro je smatrao da su Novaka Australijanci tretirali kao kriminalca. Veliki Ćiro ipak je doživeo da pravda pobedi i dočekao je Novakovu desetu titulu u Australiji. Legendarni