Rikardo pogodio, Popović odbranio – srećni Partizan pobedio u Moldaviji

Sputnik 16.02.2023

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti moldavski Šerif sa 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija. Beograđani su trijumfovali golom Rikarda Gomeša u 45. minutu u meču u kome su se veći deo igre branili, u drugom poluvremenu i sa desetoricom, posle isključenja Vujačića.

Možda je sa previše opreza i respekta Partizan i ušao u ovaj meč što se videlo na startu kada su domaćini dominirali i ređali napade pred golom Popovića. Crno-beli su se u prvih pola sata uglavnom branili, a prvi konkretan šut uputio je Gomeš tek u 41. minutu. Do tada je Šerif mogao da vodi sa 2:0, ali su prečka i golman Popović u 22. minutu zaustavili udarce Tapsobe i Atimvena, dok se sjajni golman crno-belih istakao i u 36. minutu kada je šutirao Marokanac