Istorijska „petarda“ i sramota Liverpula – Real pokazao ko je kralj

Sputnik 21.02.2023

Derbi na Enfildu, repriza pariskog finala od prošlog leta doneo je uzbudljiv fudbal i kišu golova. Liverpul je vodio sa 2:0 posle 14 minuta, Real se vratio u život do kraja poluvremena, a u nastavku sa još tri gola ponizio engleskog velikana i naneo mu istorijski poraz. U prvom meču osmine finala Lige šampiona na Enfildu: Liverpul - Real 2:5 (2:2).

Malo je trebalo domaćoj publici da padne u trans. Darvin Nunjez je posle samo četiri minuta petom na pas Salaha načeo mrežu Reala, a posle promašenog zicera u 12, Egipćanin je dva minuta kasnije kaznio veliki kiks Tiboa Kurtoe. Spetljao se golman Reala, neshvatljivo, što je napadač Liverpula iskoristio da povisi na 2:0. Bio je to trenutak za otrežnjenje Madriđana. Znao je i sam Karlo Anćeloti da njegov tim ne može da bude ovako loš, a u život ih je vratio