Srpski košarkaši plasirali su se na Mundobasket

Politika 27.02.2023

Pobedili su košarkaši Srbije ekipu Velike Britanije rezultatom 101:83 (28:20, 18:21, 28:19, 27:23) i time uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo, koje se od 25. avgusta do 10 septembra 2023. godine održava u Japanu, Filipinima i Indoneziji.

U prvoj četvrtini košarkaši Srbije pokazali su da su u utakmicu ušli maksimalno skoncentrisani. U prvih četiri minuta dominirao je Gudurić, koji je dao osam poena, ali je nažalost tada napravio i tri lične greške, pa je morao da izađe iz igre pri rezultatu 14:3. Bez obzira na to, srpski košarkaši nastavili su dobrom igrom u napadu sa dosta kretanja bez lopte, pa je dve minute do kraja prve četvrtine prvi put razlika bila dvocifrena 23:13. Na samom kraju, Jaramaz je