Jokić dominirao, pa promašio dva šuta za pobedu – Denver opet izgubio

Sputnik 12.03.2023

Nikola Jokić je upisao 102. „tripl-dabl“ u karijeri, ali je ekipa Denvera produžila seriju poraza. Lideri Zapada su izgubili na svom terenu od Bruklina sa 120:122 (30:30, 39:31, 18:37, 33:23) u sjajnoj utakmici punoj preokreta i tesnoj završnici.

Somborac, kandidat za MVP nagradu, je ovaj meč okončao sa 35 poena, 20 skokova i 11 asistencija, a u samom finišu dva puta je pokušao da donese pobedu svom timu, ali nije uspeo. Prva četvrtina je prošla u egalu, završena je rezultatom 30:30. Posle 24 minuta igre ipak se Denver odvojio i na poluvremenu imao prednost od 69:61, a Nikola već tada bio na pragu „tripl-dabla“ jer je imao 19 poena, 11 skokova i 7 asistencija. Ipak, potpuni preokret u trećoj četvrtini,