Leverkuzen, Rojal Union i Roma izborili plasman u četvrtfinale Lige Evrope

RTS 16.03.2023

Fudbaleri Bajer Leverkuzena trijumfovali su u gostima nad Ferencvarošem, 2:0 i plasirali su se u među osam najboljih ekipa Lige Evrope. Fudbaleri Real Sosijedada i Rome remizirali su bez golova, međutim Roma je zbog pobede u prvom meču osmine finala rezultatom 2:0 izborila plasman u naredno kolo drugorazrednog takmičenja Evrope u fudbalu. Rojal Union rutinski je savladao imenjaka iz Berlina, 3:0.

Bajer Leverkuzen je rutinski izborio plasman u četvrtfinale Lige Evrope, dva puta su savladali Ferencvaroš rezultatom 2:0. Golove za Leverkuzen u revanš utakmici u Mađarskoj postigli su Musa Dijabi u trećem minutu igre. Konačan rezultat meča postavio je Amin Adli u 81. minutu, na asistinciju Dijabija. Rojal Union bolji od Uniona iz Berlina Fudbaleri Rojal Uniona na svom stadionu su pobedili ekipu Union Berlina 3:0, Tedi Teuma postigao je vodeći gol za domaću ekipu