Nesvakidašnji pogodak Golden stejta protiv Dalasa ili sudijska greška

RTS 23.03.2023

Košarkaši Golden stejta nadigrali su Dalas sa 127:125 na gostovanju u sinoćnoj NBA utakmici, a meč je obeležio nesvakicašnji i vrlo zbunjujuč događaj u trećoj četvrtini kada je ceo tim Dalasa otišao na drugu stranu terena od svog koša a „ratnici“ izveli loptu iz auta i bez problema postigli koš. Svi su bili zatečeni neobičnom scenom a vlasnik Dalasa Mark Kjuban je posle meča rekao da su zapravo sudije načinile grešku koja je skupo koštala njegov tim.

Neobičnu reakciju svog tima i događaj na terenu objasnio je vlasnik Dalasa Mark Kjuban istakavši da se radi o neobičnoj odluci sudija koja je proizvela zabunu u njegovom timu i pružila nesvakidašnju šansu suparnicima. „Za one koji se pitaju oko akcije na 1:54 minuta do kraja treće četvrtine, hajde da vam objasnim šta se dogodilo. Sudije su dosudile loptu za Dalas. Zvanični spiker je takođe to saopštio. Onda su ekipe otišle na tajm-aut, tokom kojeg su sudije