Het-trik Hejlunda za slavlje Danaca

Sport klub 23.03.2023  |  Autor:Sport Klub

Podeli : Fudbaleri Danske su na krilima trostrukog strelca Rasmusa Hejlunda pred svojim navijačima pobedili Finsku rezultatom 3:1 (1:0), dok je Severna Irska kao gost savladala San Marino rezultatom 2:0 (1:0) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe H.

Kasper Hjumland je bio prinuđen da menja već u prvom delu susreta, pošto se u 16. minutu povredio štoper Barselone Andreas Kristensen. Defanzivac je svoje mesto ustupio Viktoru Nelsonu, a samo tri minuta kasnije su domaći stigli do vođstva. Hejlund je postigao svoj prvi gol za seniorsku nacionalnu selekciju u 21. minutu, posle centaršuta Aleksandera Baha. 🇩🇰⭐️ Rasmus Højlund (20) just scored a goal on his first full senior debut for Denmark! Having a promising