Швајцарци распуцани у Новом Саду! Штефен блистао на "Карађорђу", голман Белорусије пет пута вадио лопту из мреже!

Курир 25.03.2023

Фудбалери Швајцарске победили су вечерас у Новом Саду селекцију Белорусије са 5:0, у утакмици првог кола Групе И у квалификацијама за Европско првенство 2024. године.

Швајцарска је питање победника решила у првом полувремену, након што је три гола постигао Ренато Штефен у четвртом, 17. и 29. минуту. У наставку голове су постигли и Гранит Џака у 62. и Зеки Амдуни у 65. минуту. У оквиру исте групе Израел и Косово су одиграли нерешено 1:1 у Тел Авиву. Гости су повели аутоголом Елија Дасе у 36. минуту. Косово је до другог гола могло у 49. минуту, али је погодак Милота Рашице поништен после гледања ВАР-а. Израел је до бода стигао