Švajcarci u Novom Sadu deklasirali Belorusiju, pobede Škotske i Turske

RTV 25.03.2023  |  B92

NOVI SAD - Reprezentacija Švajcarske odlično je startovala u I grupi kvalifikacijama za Euro 2024. Belorusija je, zbog kazne UEFA, bila domaćin Švajcarcima na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu, ali nije imala nikakve šanse protiv raspoloženih "sajdžija" koje su slavile sa 5:0 (3:0).

Istakao se trostruki strelac Renato Štefen koji je u rasponu od 25 minuta u prvom poluvremenu postigao het-trik. On je mrežu Belorusije načeo u 4. minutu, da bi na 2:0 povisio u 17. minutu. Sva priča bila je gotova kada je igrač Lugana kompletirao het-trik u 29. minutu. U drugom delu, još dva gola Švajcarske, prvo je mrežu golmana Kudraveca zatresao Granit Džaka u 62. minutu da bi konačnih 5:0 postavio Zeki Amduni dva minuta kasnije. U istoj grupi, na Blumfild