Srbija ga je dugo čekala i razočarala se – zaigrao za „treću državu“ i video svu moć prvaka sveta

Sputnik 29.03.2023

Nije bilo toliko davno kada je delovalo da će se Srbija i Holandija žestoko boriti za Rišaira Živkovića, nekada veoma talentovanog fudbalera sa dvojim državljanstvom... Godinama kasnije, on nije uspeo da pokaže svoj potencijal, a sada je debitovao za treću državu i to protiv prvaka sveta.

Živković, svojevremeno čudo od deteta, obukao je dres reprezentacije ostrvske države Kurasao koja je sa čak 7:0 poražena od Argentine u prijateljskoj utakmici. Duel je obeležio Lionel Mesi, jedan od najboljih fudbalera svih vremena koji je za svega 17 minuta postigao het-trik. Priliku da bude deo te utakmice Živković je dobio od 58. minuta kao rezervni igrač, a za ukupno 32 minuta na terenu nije uspeo da uputi nijedan udarac na gol protivnika. Podsetimo, delovalo