Real ponizio Barsu na "Kamp Nou" uz het-trik Benzeme!

RTV 05.04.2023  |  Tanjug, RTS

BARSELONA - Real Madrid se plasirao u finale Kupa kralja pobedom nad Barselonom 4:0 u revanšu na stadionu "Santajgo Bernabeu". Ukupan rezultat je 4:1 za "kraljevski klub", kog je do trijumfa nosio Karim Benzema sa tri gola i asistencijom.

Karim Benzema je ponovo pokazao kakav je fudbalski mađioničar kada je to najpotrebnije za Real Madrid. Francuz je proigrao Vinisijusa Žuiniora u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za vođstvo Reala pred veliku pauzu. Na talasu samopouzdanja su "jahali" igrači Reala u drugom poluvremenu tokom kog je prva figura bio Karim Benzema. Svoj prvi gol na meču je postigao u 50. minutu, iskoristivši pas Luke Modrića, koji je na sebe vezao tri čuvara i pronašao višegodišnjeg