Real i nestvarni Benzema ponizili Barselonu: Šamar Kataloncima će se dugo pamtiti, Madriđani u finalu Kupa kralja

Nova 05.04.2023  |  Autor:Oliver Mijušković

Neverovatna utakmica francuskog napadača na čijim je krilima Real otišao u finale Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Kupa kralja, pošto su na „Nou Kampu“ savladali Barselonu sa 4:0, nakon što su u prvom meču poraženi sa 1:0.

Real je iskoristio gotovo svaku šansu koja mu se ukazala, a njaviše je blistao Karim Benzema. Francuz je najpre u nadoknadi prvog dela asistirao Vinisijusu Žunioru za vodeći gol, da bi u drugom poluvremnu zablistao. Pogodio je Benzema na asistenciju Luke Modrića za 2:0, a samo osam minuta kasnije bio je precizan i iz penala koji je skrivio Frank Kesi. Konačan rezultat postavio je takođe Benzema golom u 80. minutu na dodavanje Vinisijusa. Benzema je tako prestigao